خروج ناوهای اروپایی از دریای سرخ؛ نوبت به هلند رسید

خروج ناوهای اروپایی از دریای سرخ؛ نوبت به هلند رسید

به گزارش اتاق زندگانی ناوچه هلندی «ترومپ» پس از گذران یک ماه در دریای سرخ، این منطقه را ترک کرد و وارد بندر بمبیی در هند شد.

به نوشته روزنامه ایندین اکسپرس، این ناوچه هلندی برای چهار روز در آب های هند لنگر انداخت و در 28 آوریل به سمت شرق آسیا روانه شد.

به نقل از اتاق زندگانی «ترومپ» یک ناوچه فرماندهی و دفاع هوایی است که توسط نیروی دریایی سلطنتی هلند مستقر شده و هدف آن «ارایه مسیری امن برای کشتی های باری که از منطقه دریای سرخ عبور می کنند» اعلام شده است.

این خبر در حالی منتشر شده که حملات ارتش یمن به کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی و همچنین درگیری میان نیروی دریایی یمن و کشتی های جنگی ایتلاف آمریکا و اروپا در منطقه شدت گرفته است.

پیش از هلند، فرانسه و آلمان نیز کشتی های جنگی خود را از منطقه خارج کرده بودند.

روز جمعه هم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که ناو هواپیمابر یو اس اس دوایت دی آیزنهاور و ناوشکن یو اس اس گریولی پس از حدود چهار ماه حضور در دریای سرخ از کانال سویز به سمت شرق مدیترانه عبور کرده اند.

دریاسالار «اچ.اچ.هرولد» این ناوچه هلندی گفت: «هلند یک کشور تجاری است و ما به تجارت آزاد برای رفاه کشور خود وابسته هستیم. تا به امروز، 70 درصد از تجارت ما از طریق منطقه هند-پاسیفیک انجام می شود برای همین حفظ آزادی حمل ونقل بین المللی در مسیرهای تجاری بی طرف در دریا، بسیار مهم است.»

گفته شده این ناوچه مجهز به تسلیحات مدرن و سیستم های سنسور مانند سیستم پرتاب عمودی، نیزه، پرتابه های اژدر و سیستم پرتاب طعمه است که در آوریل 2001 وارد نیروی دریایی سلطنتی هلند شد و در مارس 2003 به ماموریت رفت.

افسر فرماندهی این ناوچه نیز گفت «تهدید حوثی ها (انصارالله) از دریای سرخ آغاز می شود و تا خلیج عدن ادامه دارد که دریا را با اقیانوس هند متصل می کند».

وی افزود: «ما برای یک ماه در دریای سرخ بودیم و تهدید حوثی ها از دریای سرخ تا خلیج عدن است. حوثی ها غیرقابل پیش بینی هستند و علیه کشتی های مرتبط با اسراییل عملیات انجام می دهند.»

این ناوچه به سنگاپور، هاوایی و جزایر کاراییب می رود و بعد از طریق کانال پاناما به هلند بازمی گردد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خروج ناوهای اروپایی از دریای سرخ؛ نوبت به هلند رسید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خروج ناوهای اروپایی از دریای سرخ؛ نوبت به هلند رسید"، کلیک کنید.