حق ویزیت پزشکان طب ایرانی در 1403 / برقراری پوشش بیمه ای 3 خدمت از امسال

حق ویزیت پزشکان طب ایرانی در 1403 / برقراری پوشش بیمه ای 3 خدمت از امسال

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درباره تعرفه های طب ایرانی و پوشش بیمه ای این خدمات توضیح داد.

دکتر نفسیه حسینی یکتا در گفت وگو با اتاق زندگانی،  با بیان اینکه تعرفه های طب ایرانی براساس مصوبه هیات وزیران در سال 1403 تغییر کرده، اظهار کرد: حق ویزیت پزشک متخصص طب ایرانی مانند سایر پزشکان دارای مدرک دکتری تخصصی در دو بخش خصوصی و دولتی ابلاغ شده است. حق ویزیت پزشک متخصص طب ایرانی 558 هزار ریال و حق ویزیت پزشکان عضو هیات علمی تمام وقت جغرافیایی نیز یک میلیون و 25 هزار و 400 ریال است.

وی ادامه داد: حق ویزیت پزشکان متخصص طب ایرانی در بخش خصوصی نیز معادل یک میلیون و 890 هزار ریال در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درباره خدمات طب سنتی که مشمول تعرفه های پزشکی می شوند، گفت: در مجموع،  18 خدمت در کتاب تعرفه ها مربوط به حوزه خدمات طب ایرانی و مکمل می شود. دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، موضوع تعرفه دار شدن خدمات حوزه طب ایرانی را پیگیری می کند.  

حسینی یکتا درباره پوشش بیمه ای خدمات طب ایرانی و مکمل گفت: «حجامت تر»، «حجامت خشک» و «فصد» که جزو خدمات طب ایرانی هستند از ابتدای امسال جاری مشمول خدمات بیمه ای شده اند. به عبارت دیگر، برخی از خدمات حوزه طب ایرانی و مکمل به علاوه ویزیت پزشکان تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: بدون شک، پوشش بیمه ای خدمات طب ایرانی و مکمل سبب ساماندهی خدمات موثر می شود؛ چرا که هرگاه نظام سلامت خدمات ایمن را در مراکز معتبر با پرداخت کمتر از جیب مردم ارایه کرده با کاهش مراجعه به افراد غیرمعتبر مواجه شده ایم.

حسینی یکتا درباره تعداد متخصصان طب سنتی حال حاضر در نظام سلامت گفت: بیش از 500 متخصص ایرانی و 70 متخصص داروسازی سنتی در نظام سلامت کشور به ارایه خدمات مشغول هستند. همچنین رشته «دکتری تخصصی طب سوزنی» در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تدریس می شود و دانشجویانی طی چند سال گذشته در این رشته دانشگاهی جذب شده اند.  

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با بیان اینکه 50 سلامتکده دولتی و در بخش خصوصی خدمات مورد نیاز متقاضیان را ارایه می دهند، افزود: به طور قطع، افزیش تعداد سلامتکده ها یک نیاز است و تعداد این مراکز باید افزایش یابد. 100 درمانگاه علاوه بر سلامتکده ها، خدمات طب ایرانی را برای مراجعه کننندگان ارایه می دهند.

وی ادامه داد: متقاضیان دریافت طب ایرانی و مکمل با مراجعه به سامانه اعضای نظام پزشکی می توانند از پزشک بودن یا نبودن فرد اطلاع کسب کنند.

حسینی یکتا اظهار کرد: دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در نظر دارد اسامی پزشکان متخصص طب ایرانی و پزشکان عمومی دوره دیده در دفاتر مورد تایید وزارت بهداشت را در سایت خود منتشر کند. فقط این افراد مجاز به ارایه خدمات در حوزه طب ایرانی بر اساس آموزشی که دیده اند در محدوده فعالیت تعیین شده، هستند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حق ویزیت پزشکان طب ایرانی در 1403 / برقراری پوشش بیمه ای 3 خدمت از امسال" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حق ویزیت پزشکان طب ایرانی در 1403 / برقراری پوشش بیمه ای 3 خدمت از امسال"، کلیک کنید.