ثبت رکورد طولانی ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس

ثبت رکورد طولانی ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس

رکورد طولانی ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در فهرست رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

به گزارش اتاق زندگانی، «برت یانسن»، شهروند 57 ساله هلندی، 39 سال است که با قلب اهدایی زندگی می کند. عمل پیوند قلب او در دهه 1980 در بیمارستان هارفیلد در ناحیه آکسبریج، شمال غرب لندن، انجام شد.

او برای عارضه کاردیومیوپاتی تحت درمان قرار گرفت. این عارضه بر توانایی قلب برای پمپاژ خون در بدن تاثیر منفی می گذارد.

برت یانسن گفته است که او هنوز برای هدیه باورنکردنی اهدا کننده قلب به او سپاسگزار است.

یانسن در 17 سالگی و در پی یک بیماری با علایمی شبیه آنفلوآنزا به کاردیومیوپاتی مبتلا شد.

متخصص قلب در هلند که درمان او را برعهده داشت با بیمارستان هارفیلد و پروفسور مجدی یعقوب، از پیشگامان پیوند قلب، در تماس بود و عمل پیوند قلب یانسن در روز 6 ژوین 1984 در بیمارستان هارفیلد انجام شد.

این روش جراحی در آن زمان هنوز در هلند انجام نشده بود.

به گزارش بی بی سی، یانسن که در زمان عمل پیوند 18 ساله بود، می گوید: همه چیز خیلی سریع پیش رفت. تنها یک هفته پس از رسیدن به هارفیلد، دو قلب از قربانیان یک تصادف رانندگی در لندن به بیمارستان اهدا شد، یکی از قلب ها برای من سازگار بود و به من پیوند زده شد.

یانسن می گوید پس از این عمل، او توانست به سرعت به زندگی با کیفیت خوب بازگردد.

او که متاهل و دارای دو فرزند است و به پرواز با گلایدر علاقه دارد، می گوید که رسیدن به رکورد طولانی ترین مدت زندگی با قلب پیوندی نوعی احساس مباهات برای او به همراه دارد.

او می گوید: هرگز نمی توانستم تصور کنم که تا این مدت زنده بمانم.

برت یانسن می افزاید: آنچه که فکر می کنم مهم تر است این است که وضعیت من معیاری برای دیگران است زیرا به این ترتیب رسما ثابت شده است که می توان با قلب اهدایی تا این مدت زنده ماند.

او می گوید: به نظرم این رکورد کمی طولانی تر خواهد شد و اگر چنین شود، خوشحال خواهم شد که در طول زمان، افراد دیگری رکورد مرا بشکنند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت رکورد طولانی ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت رکورد طولانی ترین مدت زندگی با قلب پیوندی در گینس"، کلیک کنید.