تاکید بر لزوم رعایت «بهداشت» جهت جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا

تاکید بر لزوم رعایت «بهداشت» جهت جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا محدود به یک گروه سنی خاص نیست، بر لزوم رعایت موارد بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال بیماری به سایرین تاکید کرد.

دکتر ایرج خسرونیا در گفت وگو با اتاق زندگانی، درباره وضعیت بیماری های تنفسی گفت: این روزها شاهد افزایش مراجعات به علت افزایش بیماری های ویروسی هستیم. بررسی وضعیت مراجعه کنندگان حاکی از آن است  که برخی از مردم گرفتار بیماری کرونا شده اند.

وی درباره شیوع آنفلوآنزا گفت: اگرچه آنفلوآنزا به طور معمول در پاییز شیوع پیدا می کند اما تعداد زیادی از هموطنان نیز در این فصل گرفتار این بیماری می شوند. باتوجه به وضعیت جوی و بارش برف در سایر شهرهای ایران، این احتمال وجود دارد که مردم سایر شهرها نیز به آنفلوآنزا مبتلا شوند.

این متخصص با اشاره به وضعیت آب وهوایی کشور خاطرنشان کرد: من از مردم می خواهم که با شرایط جوی کشور، رعایت نکات بهداشتی را در کانون توجه قرار دهند. اگر شهروندان به بیماری آنفلوانزا مبتلا شدند باید استراحت کنند و در منزل بمانند تا از انتقال بیماری به سایرین جلوگیری شود.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ادامه داد: رعایت نکات بهداشتی در مورد بیماری آنفلوآنزا نباید محدود به استراحت مطلق باشد بلکه افراد مبتلا به آنفلوآنزا و کرونا نباید در محل کار خود حاضر شوند. همچنین از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند. در مجموع شیوع بیماری های آنفلوآنزا به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی است. 

این متخصص ادامه داد: آنفلوآنزا محدود به یک گروه سنی خاص نمی شود و تمام رده های سنی را در برمی گیرد. 

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران درباره سویه JN.1 کرونا نیز گفت: ابتلا به این بیماری به طوری رسمی ثبت نشده اما ممکن است مانند بسیاری از کشورهای دنیا، در کشور ما هم وارد شده باشد.

وی درباره علایم سویه JN.1 گفت: این سویه با علایم تهوع، ضعف، تنگی نفس، درد، استفراغ و بی حالی همراه است. 

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید بر لزوم رعایت «بهداشت» جهت جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید بر لزوم رعایت «بهداشت» جهت جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا"، کلیک کنید.