تاثیر مصرف گل و حشیش بر سلول های مغزی؛ مصرف این مواد اعتیاد شدید می آورد

رییس اسبق سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور درباره مصرف گل، حشیش، ماری جوانا و تاثیر آن در اعتیاد افراد، می گوید: تحقیقات جدید جهان شمول بیانگر این است که مصرف گل، حشیش، ماری جوانا و… به صورت سنتی یا الکترونیکی فزون خواهی به همراه دارد.

تاثیر مصرف گل و حشیش بر سلول های مغزی؛ مصرف این مواد اعتیاد شدید می آورد

آفتاب نیوز :

غلامعلی افروز اظهار کرد: یک باور غلطی که نوجوانان و جوانان پیدا می کنند و آغاز اعتیاد ویرانگر است، این است که «گل، حشیش و ماری جوانا و… معتاد نمی کند و سرخوشی و انرژی می آورد» و دلیل آن هم این است که در کانادا و آمریکا آزاد است و نوجوانان می توانند گل و حشیش تهیه و استفاده کنند، این درحالیست که تحقیقات جدید جهان شمول بیانگر این است که مصرف گل، حشیش، ماری جوانا و… به صورت سنتی یا الکترونیکی، فزون خواهی به همراه دارد.

وی ادامه داد: به عبارتی کسی که یکبار حشیش مصرف می کند، دو ساعت بعد با یک بگو مگو دوباره به سراغ حشیش می رود. به بیانی دیگر جنس آن موجب بیشتر مصرف کردن مواد و اعتیاد شدید در فرد خواهد شد.

رییس اسبق سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با اشاره به تاثیر اعتیاد شدید گفت: طبق تحقیقات انجام شده در کشورهای انگلستان و کانادا، این اعتیاد شدید موجب انقباض سلول های مغزی، کاهش ظرفیت هوشی، بی اشتهایی تحصیلی، بدخوابی، کم حوصلگی، بداخلاقی و پریشانی روانی و توهم و بعضا افکار خودکشی خواهد شد.

افروز با بیان اینکه خانواده ها باید مراقب باشند، درباره اینکه معمولا کدام دسته بچه ها به سمت مصرف این مواد می روند، گفت: آنهایی که در خلا و فشار ذهنی هستند، به سمت مصرف آن می روند؛ انتظارات بیش از حد برای تحصیل، انتظارات برای قبولی در کنکور و رشته های فوق العاده و… نیز تاثیرگذار است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاثیر مصرف گل و حشیش بر سلول های مغزی؛ مصرف این مواد اعتیاد شدید می آورد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاثیر مصرف گل و حشیش بر سلول های مغزی؛ مصرف این مواد اعتیاد شدید می آورد"، کلیک کنید.