برای دریافت سهام عدالت متوفیان زودتر اقدام کنید

برای دریافت سهام عدالت متوفیان زودتر اقدام کنید

آفتاب نیوز :

ورثه متوفیان که حداکثر تا 10 اسفند فرآیند تقسیم ارث سهام عدالت آن ها تمام شده باشد سود سهام عدالت برایشان واریز خواهد شد.

برای دریافت سود امسال و سال های گذشته، وراث باید تا زمانی که سامانه میراث تعیین کرده با مدارک خود شامل کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا کپی برابر اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت و اصل یا کپی برابر اصل گواهی حصر وراثت به مراکز ذی ربط مراجعه کنند.

بنا به گفته محمود حسنلو ـ معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، برای این کار یکی از ورثه یا نماینده ورثه که سجامی شده باید به یکی از شعب سراسر کشور کارگزاری های بورسی یا یکی از شعب بانک های ملی، ملت، تجارت و پارسیان مراجعه کند.

فرآیند تقسیم سود سهام عدالت میان ورثه حداکثر دو روز کاری زمان می برد و تمام مراحلی که پرونده پشت سر می گذارد در درگاه یکپارچه ذی نفعان مشخص است.

محمد باغستانی ـ مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز گفته است: هیچکدام از این فرآیند ها نیازی به پرداخت وجه ندارد و کاملا رایگان است. هم چنین در صورتی که وراث اطلاعی از دارایی متوفی نداشته باشند می توانند با مراجعه به درگاه میراث نسبت به استعلام سهام عدالت متوفی اقدام کنند؛ بنابراین گزارش، بیش از سه میلیون و 700 هزار سهامدار سهام عدالت از سال 1384 فوت کرده اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می تواند با مراجعه به 6000 شعبه دفاتر شرکت های کارگزاری و یا بانک های منتخب (ملی، ملت، پارسیان و تجارت) فرایند انتقال سهام را انجام دهد.

اشخاص دارای سجام بورس بعد از ورود به درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir می توانند از طریق گزینه «امور سهام عدالت متوفی» با ورود کد ملی و تاریخ تولد افراد متوفی اقدام به استعلام وضعیت سهام عدالت آنان کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای دریافت سهام عدالت متوفیان زودتر اقدام کنید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای دریافت سهام عدالت متوفیان زودتر اقدام کنید"، کلیک کنید.