بازنشستگان بخوانند/ واریزی بزرگ به حساب بازنشستگان در راه است؟

بازنشستگان بخوانند/ واریزی بزرگ به حساب بازنشستگان در راه است؟

محمدرضا پورابراهیمی درباره این که با توجه به عدم ابلاغ احکام برنامه هفتم کماکان متناسب سازی حقوق بازنشستگان بر زمین مانده است، آیا اجرایی شدنش به نیمه اول سال خواهد رسید؟ چه زمانی برای این متناسب سازی پیش بینی می شود، گفت: این نکته مورد سوال بازنشستگان است و مدت هاست پیگیری می کنند. در قانون برنامه هفتم دقیقا این مطلب تصویب شد. ما آمدیم پیشنهاد کردیم 90 درصد افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، لشگری، تامین اجتماعی، فولاد و همه در طول بازه زمانی 3 ساله اتفاق بیفتد و این کار عملیاتی شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایلنا خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل آن که برنامه هفتم نهایی نشده است و رسماً احکامش نیست، مانند همه احکام بودجه که گاهی اوقات اردیبهشت ماه می آمد و مابه التفاوتش را می دهند، ما پیشنهادمان این است که مابه التفاوت متناسب سازی حقوق بازنشستگان محاسبه و در احکام بازنشسته ها لحاظ شود و بیاید، حال با یک 2 ماه تاخیر مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت ماه در خرداد پرداخت شود.

وی افزود: خبری که من دارم این است که بررسی برنامه هفتم در حال تمام شدن است و به زودی ایرادات شورای نگهبان برطرف می شود و حتما بعد از تایید به مجلس می آید و آقای قالیباف هم به رییس جمهور ابلاغ می کند. بنابراین پیش بینی ما این است که آن چیزی که در قانون آمده است، اجرایی شود.

پورابراهیمی گفت: حال مسیله اعتباری و مالی است که طبیعتا باید با دولت بنشینیم و حل کنیم و این امکانی است که متناسب با تورم به بازنشستگان داده شده است در حال حاضر تورم به شدت معیشت بازنشستگان را تحت تاثیر قرار داده است و سفره شان را کوچک کرده است یک بخشی از آن جبران شود.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازنشستگان بخوانند/ واریزی بزرگ به حساب بازنشستگان در راه است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازنشستگان بخوانند/ واریزی بزرگ به حساب بازنشستگان در راه است؟"، کلیک کنید.