اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، کابوس آمریکا خواهد شد

اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، کابوس آمریکا خواهد شد

آفتاب نیوز :

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا، روز یکشنبه، با درخواست از دموکرات های ایالت نوادا برای رای دادن به او در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در هفته پیش رو و رای دادن به حزب او در انتخابات اصلی در نوامبر، با برشمردن دلایلی، انتخاب دوباره «دونالد ترامپ» رییس جمهور پیشین این کشور و کاندیدای احتمالی حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری را «کابوسی» برای آمریکا تلقی کرد.

شبکه ای بی سی نیوز در این باره گزارش داد که بایدن با حضور در جمع هوادارانش در ایالت نوادا، به پیشینه مفصل اظهارات تحریک آمیز ترامپ اشاره کرد، از جمله توصیف آشوبگران 6 ژانویه 2021 به عنوان «گروگان»، شگفت زده شدن او درباره یک افسر ارشد پیشین که سزاوار اعدام بود، تلقی او از سربازان آمریکایی که جان خود را از دست داده اند به عنوان «احمق» و «بازنده»، آرزوی او برای «دیکتاتور بودن از روز اول»، وعده او به هواداران که «من مجازات شما هستم».

بایدن سپس در یک مرکز اجتماعات در لاس وگاس در میان هوادارانش گفت: «شما دلیلی هستید که ما دوباره ترامپ را یک بازنده خواهیم کرد.»

رییس جمهور آمریکا با اشاره به این که شرایط آمریکا در زمان پیروزی او مقابل ترامپ در 2020 پرمخاطره بود، گفت «آنچه آمریکا را آمریکا می کرد، به خطر افتاده بود.»

بایدن گفت: ما باید کاخ سفید را حفظ کنیم. باید سنا را حفظ کنیم و کنترل را در مجلس نمایندگان نیز به دست بیاوریم.

او افزود، با تحقق این، «می توانیم بگوییم که دموکراسی آمریکایی را نجات داده ایم.»

«استیون چونگ» سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ در واکنش به این اظهارات بایدن گفت که او «در مدت سه سال ریاست جمهوری خود کابوس این کشور بوده است و هیچ میزانی از احمق فرض کردن منجر به این نخواهد شد که آمریکایی ها، بدبختی ها و ویرانی هایی را که او به بار آورده است، فراموش کنند.»

بایدن در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در نوادا که سه شنبه برگزار می شود، تنها با «ماریان ویلیامسون» نویسنده آمریکایی و چند رقیب کمتر شناخته شده دیگر روبه رو است. او در انتخابات نوامبر 2020 با کمتر از 3 درصد در نوادا پیروز شد. اما به منظور جلب حمایت رای دهندگان برای انتخابات پاییز به نوادا هم سفر کرد.

بایدن کارزار انتخباتی خود را بیشتر روی این متمرکز کرده است که ترامپ تهدیدی جدی برای دموکراسی آمریکایی و ارزش های بنیادین آن ایجاد می کند. بایدن همچنین درباره دفاع از حق سقط جنین در آمریکا نیز با وجود مخالفت جمهوری خواهان هم حزبی ترامپ با آن، دست برتر را در میان رای دهندگان دارد.

او افزون بر این، عملکرد خود در حوزه اقتصادی را تبلیغ کرده و می گوید سیاست هایش موجب ایجاد میلیون ها شغل، مبارزه با تغییرات آب وهوایی و بهبود رقابت پذیری آمریکا در خارج از کشور شده است. اما نظرسنجی ها نشان می دهند که عملکرد دولت او برای بسیاری از رای دهندگان چندان مورد قبول نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، کابوس آمریکا خواهد شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، کابوس آمریکا خواهد شد"، کلیک کنید.