اکسیوس : آمریکا یک واحد از ارتش اسراییل را تحریم می کند

اکسیوس : آمریکا یک واحد از ارتش اسراییل را تحریم می کند

به گزارش اتاق زندگانی؛ پایگاه خبری اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، گفت : واشنگتن بزودی گردان” نتزا یهودا” وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری، تحریم می کند.

این اولین باری است که آمریکا یک واحد نظامی اسراییل را تحریم می کند و بزودی تحریم این گردان (افراطی ) از سوی آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام می شود.

به گزارش ایرنا آکسیوس به نقل از منابع آگاه گفت که تحریم ها مانع از دریافت هر نوع کمک یا آموزش نظامی به این گردان و اعضای آن می شود.

گردان نتزا یهودا در سال 1999 به عنوان یک واحد ویژه برای سربازان فوق ارتدوکس یهودی تشکیل شد.

آکسیوس افزود که این گردان مستقر در کرانه باختری «به مرکز جذب بسیاری از جوانان شهرک نشین راست گرای افراطی» که در هیچ گردان دیگر ارتش رژیم اسراییل دیگری پذیرفته نشده اند، تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا, در چند سال گذشته تصاویر زیادی از جنایت سربازان گردان نتزا یهودا علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری اشغالی منتشر شده است.

سال گذشته, در حین یورش گردان 97 نتزا یهودا وابسته به ارتش رژیم اسراییل به منطقه «تلونیم» واقع در غرب رام الله، نظامیان وابسته به این گردان که فکر می کردند کسی آن ها را نمی بیند، چند شهروند فلسطینی غیرنظامی را به شدت مورد ضرب و جرح و شتم قرار دادند؛ غافل از اینکه تعدادی دیگر از فلسطینیان در حال رصد و ضبط این توحش ارتش اسراییل هستند.

به گزارش ایرنا, پیش از این, گروهی از نماینده دموکرات کنگره آمریکا ادعای جو بایدن رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ناقض قوانین بین المللی نیست را رد و تاکید کردند که (رژیم) اسراییل با سلاح های آمریکایی قوانین را نقض می کند.

در نامه ای که از سوی 26 قانونگذار آمریکایی خطاب به لوید آستین وزیر دفاع، آنتونی بلینکن وزیر خارجه و آوریل هاینس مدیر اطلاعات ملی آمریکا نوشته شده است، این نمایندگان کنگره آمریکا به مقام های دولت بایدن یادآور شده اند که برخلاف ادعای رییس جمهور آمریکا، نحوه استفاده نظامیان رژیم صهیونیستی از سلاح های آمریکایی با قوانین این کشور و قوانین بین المللی مطابقت ندارد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اکسیوس : آمریکا یک واحد از ارتش اسراییل را تحریم می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اکسیوس : آمریکا یک واحد از ارتش اسراییل را تحریم می کند"، کلیک کنید.