اولین واکنش مسکو به سانحه بالگرد حامل رییس جمهور

اولین واکنش مسکو به سانحه بالگرد حامل رییس جمهور

به گزارش اتاق زندگانی، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور آماده ارایه کمک در جستجوی بالگرد «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران ایران و بررسی دلایل سانحه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که مسکو به دقت گزارش های مربوط به سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور ایران و هیات همراه را زیر نظر دارد.

به گزارش اتاق زندگانی، زاخارووا گفت: ما امیدواریم که آن ها زنده باشند و سلامت آن ها در خطر نباشد.

بالگرد حامل رییس جمهور که برای افتتاح «سد مرزی «قیز قلعه سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، در مسیر بازگشت در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

رییس جمهور، آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بوده اند.

شرایط سخت آب و هوایی تلاش امدادرسانی به محل سانحه بالگرد رییسی را با سختی روبرو کرده است.

«محسن منصوری» معاون اجرایی رییس جمهور درباره این حادثه اعلام کرد: از نقاط امیدوارکننده وقوع سانحه برای بالگرد رییس جمهوری این است با یکی از سرنشینان هلیکوپتر و یکی از کادر پرواز ارتباط برقرار شده است که نشان می دهد میزان سختی حادثه بالا نبوده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین واکنش مسکو به سانحه بالگرد حامل رییس جمهور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین واکنش مسکو به سانحه بالگرد حامل رییس جمهور"، کلیک کنید.