اولین دانشکده علوم “طول عمر” در ژنو

اولین دانشکده علوم طول عمر در ژنو

دانشکده علوم طول عمر متشکل از کارشناسان بین رشته ای طول عمر از زمینه های مختلف مثل ژنتیک، پزشکی، داروسازی، پیری، تغذیه، روانشناسی و بهداشت عمومی است و دانش آموزان، افزایش طول عمر انسان و بهبود کیفیت زندگی و تمام جنبه های آن را بررسی می کنند.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری اتاق زندگانی؛ مریم اسلامی- متخصص ژنتیک و عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد: کالج علوم طول عمر ژنو (GCLS) اولین موسسه آموزش عالی که  در علم طول عمر امروز راه اندازی خود را اعلام کرد. GCLS قرار است دسترسی جامعی به آموزش آکادمیک در این حوزه پویای تحصیلی ارایه دهد و سرمایه گذار آن امیدوار است «عصر نوآوری و همکاری» را آغاز کند.

دانشکده آن متشکل از کارشناسان بین رشته ای طول عمر از زمینه های مختلف، از جمله ژنتیک، پزشکی، داروسازی، پیری، تغذیه، روانشناسی و بهداشت عمومی است و GCLS امیدوار است که این طیف از دانش و تجربه تضمین کند که دانش آموزان، آموزش جامعی شامل مجموعه گسترده ای از بینش های علمی موجود در مورد افزایش طول عمر انسان و بهبود کیفیت زندگی را دریافت و تمام جنبه های آن را بررسی می کنند.  

با تغییر جمعیت شناسی جهانی به سمت جمعیت سالخورده، ضرورت آموزش در علم طول عمر به طور فزاینده ای آشکار می شود. با افزایش سن جمعیت، بار بیماری های مرتبط با افزایش سن و فشار بر سیستم های مراقبت های بهداشتی افزایش می یابد، که نیاز به رویکردهای پیشگیرانه برای رسیدگی به این چالش ها در سطح پزشک و سیستم مراقبت های بهداشتی دارد.

ظهورعلوم پزشکی بین رشته ای در تلاقی زیست شناسی، پزشکی و ژنتیک، بر نیاز به آموزش تخصصی تاکید می کند و با گرد هم آوردن کارشناسان از زمینه های مختلف، GCLS باید آموزش جامعی را تضمین کند که آخرین بینش های علمی را در زمینه گسترش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی انسان در بر می گیرد.

جالب است که برنامه کارشناسی ارشد اجرایی در طول عمر ارایه شده توسط GCLS نه تنها با هدف توانمندسازی متخصصان در این زمینه برای تعمیق تخصص خود انجام می شود، بلکه سیاست گذاران مراقبت های بهداشتی و سایر ذینفعان را با دانش لازم برای هدایت پیچیدگی های پیری جمعیت آشنا و نیز تجهیز می کند.

دومینیک ثور، رییس GCLS می گوید: تعهد ما به ایجاد محیطی از نوآوری، همکاری و تعالی هسته اصلی GCLS است. برنامه کارشناسی ارشد اجرایی ما در طول عمر (EMSc Longevity) که مطابق با دستورالعمل های فرآیند بولونیا طراحی شده است، گواهی بر این تعهد است.

برنامه EMSc Longevity یک برنامه آموزش از راه دور کارشناسی ارشد در سطح اجرایی دو ترم منحصر به فرد است که طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با علم طول عمر را پوشش می دهد.

با درجه بالایی از انعطاف پذیری برای انطباق با مسیولیت های حرفه ای و خصوصی مشخص می شود، برنامه تحصیلی متخصصان در این زمینه را قادر می سازد تا دانش خود را عمیق تر کنند و اعتبار خود را افزایش دهند. این برنامه که هم برای پزشکانی که به دنبال تعمیق درک خود از مداخلات پیشرفته در طول عمر هستند و هم تصمیم گیرندگان مالی و سیاسی با هدف کسب تخصص در این زمینه مراقبت های بهداشتی در حال ظهور طراحی شده است.

این برنامه یک رویکرد جامع و چند رشته ای ارایه می دهد که آخرین یافته های علمی مرتبط با پیری، سلامتی و طول عمر را پوشش می دهد.

ثور می افزاید: من فوق العاده به کاری که تیم ما برای زنده کردن GCLS انجام داده، افتخار می کنم.

GCLS همچنین اعلام کرد که پروژه تحقیق و توسعه جدیدی را با همکاری Dermatest GmbH، یک موسسه تحقیقاتی پیشرو درماتولوژی در آلمان، و MOLEQLAR Analytics، شرکتی که متخصص در تشخیص و تعیین کمیت پروتیین ها و تغییرات هیستون است، راه اندازی کرده است.

هدف این همکاری، توسعه اولین آزمایش اپی ژنتیک برای ارزیابی اثربخشی محصولات مراقبت از پوست است. GCLS معتقد است که معرفی اپی ژنتیک به عنوان روشی نوآورانه برای آزمایش اثربخشی محصولات آرایشی، برندها را با ادعاهای قوی تر تقویت می کند، در حالی که شفافیت را برای مصرف کنندگان در انتخاب بهترین محصول فراهم می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین دانشکده علوم “طول عمر” در ژنو" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین دانشکده علوم “طول عمر” در ژنو"، کلیک کنید.