اوج‌گیری تورم ژاپن – اتاق زندگانی

اوج‌گیری تورم ژاپن - اتاق زندگانی

اداره آمار ژاپن اعلام کرد تورم توکیو از ۲.۲ درصد به ۲.۳ درصد رسید.

به گزارش اتاق زندگانی، اداره آمار ژاپن در گزارش اعلام کرد که نرخ تورم سالانه در منطقه کو توکیو در ماه ژوئن به ۲.۳ درصد رسید که از ۲.۲ درصد در ماه مه افزایش یافته است.

شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) بدون احتساب مواد غذایی تازه و انرژی، ۱.۸ درصد بود، در حالی که این رقم بدون احتساب مواد غذایی تازه به ۲.۱ درصد رسید و بیشتر از ۱.۹ درصد ثبت شده در ماه قبل بود.

شاخص قیمت مصرف‌کننده توکیو (تورم سرفصل شامل قیمت مواد غذایی و انرژی) در ماه ژوئن اندکی نزول کرد و به ۱.۸ درصد در مقایسه با ۲.۲ درصد قبلی رسید.

با توجه به کاهش نرخ تورم هسته‌ای و پایین آمدن شاخص قیمت مصرف‌کننده سرفصل توکیو بیش از ۲ درصد، بعید است که بانک مرکزی ژاپن (BoJ) تحت هر گونه تغییر فوری در موضع سیاست پولی فعلی خود قرار گیرد.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوج‌گیری تورم ژاپن – اتاق زندگانی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوج‌گیری تورم ژاپن – اتاق زندگانی"، کلیک کنید.