التهابات پوستی ارتباطی با بیماری کرونا دارد؟

التهابات پوستی ارتباطی با بیماری کرونا دارد؟

آفتاب نیوز :

معمولا عارضه های پوستی بیماران مبتلا به کرونا طولانی مدت نیست. علایم و نشانه های آن نیز در هفته های دوم و سوم ابتلا در افراد مشاهده می شود و خود به خود نیز از بین می رود.

در حال حاضر تظاهرات و علایم پوستی بیماری کرونا به سه دسته «ضایعات شبیه کهیر»، «ضایعات شبیه آبله مرغان» و «ضایعات شبیه واکنش های دارویی» تقسیم بندی می شود.

معمولا این عارضه ها با تجویز آنتی هیستامین ها و دارو های موضعی (که اکنون برای درمان ویروس آبله مرغان، کهیر و واکنش های شیمیایی استفاده می شوند) بهبود پیدا می کنند، اما در موارد نادر امکان ایجاد ضایعات پوستی در افراد مبتلا به کرونا وجود دارد؛ ضایعاتی که مشکلاتی در اندام ها ایجاد می کند و باعث تغییر رنگ و عدم خونرسانی می شود.

همچنین در موارد بسیار نادر گاهی این زخم ها باعث از دست رفتن عضو نیز می شوند بنابراین بهتر است افراد با مشاهده هر گونه علایم پوستی و نگران کننده به نزد متخصص پوست و مو مراجعه کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "التهابات پوستی ارتباطی با بیماری کرونا دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "التهابات پوستی ارتباطی با بیماری کرونا دارد؟"، کلیک کنید.