افزایش فعالیت های بازآفرینی شهری در محلات دارای بافت فرسوده

افزایش فعالیت های بازآفرینی شهری در محلات دارای بافت فرسوده

شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان برنامه و بودجه به منظور تسهیل فعالیت های بازآفرینی شهری ایران در محلات دارای بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی توافق کردند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری اتاق زندگانی از شرکت بازآفرینی شهری ایران، در جلسه ای که با حضور محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با مسعود شکیبایی فرد رییس امور راه و ترابری و مدیریت عمران و روستایی سازمان برنامه و بودجه کشور و هییت همراه برگزار شد، افزایش همکاری های دو جانبه به منظور تسهیل فعالیت های بازآفرینی شهری در محلات دارای بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در این جلسه با اشاره به این که ماموریت و رسالت اصلی شرکت خدمت رسانی به ساکنان بافت های ناکارآمد و اغلب محلات کمتر برخوردار است، عنوان کرد: راهبرد اصلی در حوزه بازآفرینی شهری شتاب بخشی به روند نوسازی بنا های ناپایدار در محلات هدف و محرومیت زدایی از چهره این مناطق است و باید سرانه استاندارد مسکن و نیز سرانه خدمات هفتگانه در محلات بازآفرینی شهری به متوسط استاندارد همان شهر برسد.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار مهمترین هدف از اجرای پروژه های بازآفرینی شهری را محرومیت زدایی، ارتقای کیفیت زندگی و حفظ جان ساکنان بافت های ناکارآمد برشمرد و گفت: در دولت سیزدهم گام مهمی در جهت نوسازی بافت های فرسوده برداشته شد و برای اولین بار بسته تشویقی 19 بندی کالبدی به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسید، از زمان ابلاغ این مصوبه با جهش معناداری در صدور پروانه های ساختمانی در بافت های فرسوده مواجه شده ایم.

آیینی افزود: برای اولین بار استفاده از ظرفیت گروه های جهادی متخصص با عنوان حلقه های میانی برای حضور در این بافت ها و اطلاع رسانی و تشویق ساکنان به نوسازی واحد های مسکونی فرسوده در دستور کار قرار گرفت و در این راستا هفته گذشته حدود 600 نفر از سرحلقه های گروه های جهادی در همایشی دو روزه آموزش دیدند و اولین پویش حلقه های میانی هفته آخر خرداد برگزار خواهد شد.

در این جلسه شکیبایی فرد نیز تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور آمادگی دارد شرکت بازآفرینی شهری ایران را در زمینه موافقتنامه ها و اعتبارات یاری کند تا شرایط جهت نوسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری محلات هدف تسهیل وتسریع شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش فعالیت های بازآفرینی شهری در محلات دارای بافت فرسوده" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش فعالیت های بازآفرینی شهری در محلات دارای بافت فرسوده"، کلیک کنید.