اسکارلت جوهانسون: از شباهت صدای ChatGPT به صدای خودم «شوکه و عصبانی» شدم

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، براساس گزارش مجله اتاق زندگی، اسکارلت جوهانسون در اولین واکنش رسمی به جنجال های روز گذشته می گوید استارتاپ OpenAI از او خواسته بود که صدایش را برای استفاده در ChatGPT ضبط کند، اما جوهانسون در نهایت درخواست OpenAI را نپذیرفت. بازیگر سرشناس هالیوودی می گوید OpenAI بدون اجازه صدایی تولید کرده است که شباهت بسیار زیادی به صدای او دارد.

اسکارلت جوهانسون در بیانیه ای که برای NPR ارسال کرد، گفت مجبور شده است برای مقابله با OpenAI مشاور حقوقی استخدام کند. ظاهراً او دو نامه برای OpenAI ارسال کرده تا بپرسد که صدای مورد استفاده در ChatGPT که اسکای (Sky) نام دارد، چگونه ساخته شده است.

جوهانسون می گوید: «سپتامبر گذشته (شهریور و اتاق زندگانی 1402)، پیشنهادی از سم آلتمن دریافت کردم؛ او می خواست من را استخدام کند تا در نقش صدای سیستم فعلی ChatGPT 4.0 ظاهر شوم.» به ادعای جوهانسون، سم آلتمن دو روز پیش از رونمایی نسخه ی صوتی ChatGPT بار دیگر با مدیر برنامه های او تماس گرفته بود تا جوهانسون را ترغیب کند که نظرش را تغییر دهد.

اسکارلت جوهانسون: از شباهت صدای ChatGPT به صدای خودم «شوکه و عصبانی» شدم

سم آلتمن به وضوح می گوید که حرفه ی جوهانسون را تحسین می کند. او پیش تر گفته Her (فیلمی که جوهانسون در آن نقش صدای هوش مصنوعی را بازی می کند) فیلم مورد علاقه اش است. حتی پس از برگزاری رویداد هفته ی گذشته، آلتمن پست جدیدی در ایکس با عبارت Her منتشر کرد.

آلتمن در بیانیه ای مطبوعاتی می گوید: «صدای اسکای، اسکارلت جوهانسون نیست و هرگز قرار نبود که شبیه صدای او باشد. از روی احترام به خانم جوهانسون، استفاده از صدای اسکای را در محصولاتمان متوقف کرده ایم. متاسفیم که به شیوه ی بهتری با خانم جوهانسون ارتباط برقرار نکردیم.»

جوهانسون می گوید از شباهت بین صدای اسکای با صدای خودش «شوکه و عصبانی» شده است؛ درحالی که OpenAI می گوید صدای اسکای به فردی دیگر ارتباط دارد. این شرکت برای حفظ حریم خصوصی تصمیم گرفت که نام فرد را اعلام نکند.

ظاهراً اسکارلت جوهانسون فعلاً به دنبال توضیح از سوی OpenAI است و قصد ندارد اقدام قانونی کند. او از OpenAI خواست که روند دقیق تولید صدای اسکای را توضیح دهد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسکارلت جوهانسون: از شباهت صدای ChatGPT به صدای خودم «شوکه و عصبانی» شدم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسکارلت جوهانسون: از شباهت صدای ChatGPT به صدای خودم «شوکه و عصبانی» شدم"، کلیک کنید.