استرداد کلاهبردار 1200 میلیاردی به کشور

استرداد کلاهبردار 1200 میلیاردی به کشور

رییس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی کشور از استرداد فردی که اقدام به کلاهبرداری 1200 میلیارد ریالی کرده بود، به کشور خبر داد.

به گزارش اتاق زندگانی، سردار مجید کریمی در تشریح جزییات این خبر گفت: متهم این پرونده به عنوان ترخیص کار کالای بازرگانی در دو مرحله، حدود 400 کانتینر کالا را تحویل شاکی داده و قادر به جلب اعتماد وی کرده بود. این فرد مرحله سوم و آخرین محموله وارداتی را که شامل 93 کانتینر به ارزش دو میلیون دلار و معادل یک هزار و 200 میلیارد ریال بوده به مشتری های تعیین شده نداده و بدون اطلاع مالک تمامی کالاها را به اشخاص دیگری به فروش رسانده و با تصاحب مبلغ حاصل از فروش به یکی از کشورهای همسایه متواری شده بود.

رییس پلیس بین الملل فراجا با اشاره به خروج غیر قانونی متهم از کشور با هویت جعلی و اقامت در یکی از کشورهای همسایه گفت: بر اساس اعلام مراجع قضایی مبنی بر متواری شدن نامبرده، موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد وی در دستورکار ماموران پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و این پلیس با استفاده از ظرفیت های سازمان اینترپل و هماهنگی های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً متهم را در کشور محل اختفاء مورد ردیابی و شناسایی قرار داده و در نهایت این فرد دستگیر شد.

وی در پایان با هشدار به بازرگانان کشور و لزوم اخذ تضمین در معاملات خود و همچنین اشاره به تلاش پلیس بین الملل فراجا، در ردیابی، شناسایی و دستگیری این مجرمان و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن آنان به مرزهای ورودی کشور خاطرنشان کرد: متهم توسط ماموران پلیس بین الملل فراجا، از طریق مرز هوایی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به کشور مسترد و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استرداد کلاهبردار 1200 میلیاردی به کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استرداد کلاهبردار 1200 میلیاردی به کشور"، کلیک کنید.