ارایه پیشنهادات سازمان پرستاری درباره لایحه مادی معنوی پرستاران/ لزوم جذب نیروهای دوران کرونا

ارایه پیشنهادات سازمان پرستاری درباره لایحه مادی معنوی پرستاران/ لزوم جذب نیروهای دوران کرونا

رییس کل سازمان نظام پرستاری گفت: به دنبال منویات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه پرستاران و درخواست مسیول پیگیری حقوق و آزادیهای اجتماعی نهاد ریاست جمهوری مبنی بر پیگیری مطالبات این قشر زحمت کش، سازمان نظام پرستاری کل کشور پیشنهادات خود را جهت غنای بیشتر لایحه حمایت مادی و معنوی به وزارت بهداشت ارایه داده است.

به گزارش اتاق زندگانی، محمدتقی جهان پور در این باره گفت: پیش نویس لایحه حمایت مادی و معنوی از پرستاران که در 31 ماده تنظیم شده است که پیشنهادات سازمان نظام پرستاری مضاف بر مواد پیشنهادی معاونت پرستاری در 12 ماده ارایه شده است که مهم ترین محورهای آن استخدام پرستاران همگام با توسعه تخت های بیمارستانی و نیاز کشور، تامین معیشت و رفاه پرستاران و حمایت های گسترده جهت جبران خدمت، آینده سازی حرفه ای و تخصصی پرستاری، تکریم از بازنشستگان و اجرای صحیح قوانین حوزه پرستاری مثل قانون مشاغل سخت و زیان آور با مشارکت همه ذی نفعان مورد ویرایش و تدوین قرار گرفته است. 

وی تصریح کرد: سازمان نظام پرستاری پیشنهاد ویژه ای در خصوص به کارگیری و استخدام نیروهای دوران کرونا داشته و مجدانه پیگیر این موضوع مهم هستیم. نسبت پایین پرستار به تخت در مقایسه با استانداردهای حداقلی، علاوه بر کاهش کیفیت خدمات درمانی و مراقبتی، اهمیت جذب و استخدام نیروهای جدید، علی الخصوص بازجذب نیروهای باتجربه دوران کرونا را بیشتر می کند.

جهان پور ادامه داد: تدوین این لایحه گامی مهم در جهت حمایت از حقوق پرستاران و ارتقای جایگاه این قشر فداکار در نظام سلامت کشور محسوب می شود و می توانیم، شاهد بهبود کیفیت زندگی و کاری پرستاران و افزایش انگیزه و رضایت شغلی آنها و در جهت ارتقای سلامت مردم باشیم.

وی گفت: خوشبختانه ظرفیتی که سازمان نظام پرستاری دارد، یک شبکه بزرگ اجتماعی است که دارای 159 هییت مدیره در سراسر کشور است، مجموعه این هییت مدیره ها و سازمان مرکزی می تواند واسط بین مردم و حِرَف با حاکمیت باشد، بنابراین ارج نهادن به مجموعه های گروه صنفی و حرفه ای و انجمن های علمی از دغدغه های مهم ماست و می تواند در سیاست گذاری ها به ما کمک کند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه پیشنهادات سازمان پرستاری درباره لایحه مادی معنوی پرستاران/ لزوم جذب نیروهای دوران کرونا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه پیشنهادات سازمان پرستاری درباره لایحه مادی معنوی پرستاران/ لزوم جذب نیروهای دوران کرونا"، کلیک کنید.