احتمال اعزام نیروهای انگلیسی به غزه

احتمال اعزام نیروهای انگلیسی به غزه

به گزارش اتاق زندگانی، یک مقام ارشد نظامی آمریکا روز جمعه مدعی شد دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا ساخت اسکله موقت در نوار ساحلی غزه را جهت ارسال کمک های بشردوستانه از طریق کشتی به این باریکه آغاز کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم به نقل از این مقام ارشد نظامی گزارش کرد که ظاهرا ارسال کمک های بشردوستانه به غزه از طریق دریا از اوایل ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد.

به گزارش اتاق زندگانی، ایالات متحده پیشتر گفته بود که یک «طرف سوم»، مسیول رانندگی کامیون ها در امتداد یک مسیر به سمت ساحل خواهد بود؛ مسیولیتی که طبق آنچه تلویزیون بی بی سی گزارش کرده است، می تواند توسط نیروهای انگلیسی ایفا شود.

البته بی بی سی گزارش داد که هنوز هیچ تصمیمی توسط دولت انگیس رسما اعلام نشده و «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس هم آن را هنوز مطرح نکرده است.

«گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس گفت: «بسیار حیاتی است که مسیرهای بیشتری را برای رسیدن کمک های بشردوستانه حیاتی به مردم غزه ایجاد کنیم و بریتانیا هم نقش پیشرویی را در ارایه کمک ها ایفا می کند.»

مقام آمریکایی مذکور گفته است: «حجم کمک های بشردوستانه برای غزه از مسیر دریایی حدود 90 کامیون در روز خواهد بود که این عدد می تواند به حدود 150 کامیون در روز افزایش یابد.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال اعزام نیروهای انگلیسی به غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال اعزام نیروهای انگلیسی به غزه"، کلیک کنید.