اتفاق مهم در بازار نفت/ شرکت امریکایی محموله ایران را بیمه کرد!

اتفاق مهم در بازار نفت/ شرکت امریکایی محموله ایران را بیمه کرد!

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، بلومبرگ طی گزارشی تایید نشده نوشت نفت کشی با نام سینسیر 02 در ژوین سال گذشته میلادی در یک بندر ایرانی نفت بارگیری کرد و از طریق خلیج فارس راهی امارات شد.
تحریم های آمریکا اجازه نمی دهد شرکت های غربی دانسته با ایران تجارت کنند. اما این کشتی با بیمه نیویورک سیتی به کار خود ادامه داده است.
بر اساس این گزارش آمریکن کلاب یکی از 12 شرکتی است که اکثر کشتی های اقیانوس پیمای دنیا را در برابر نشتی و تصادف ها بیمه می کند. مقر این شرکت در آمریکا قرار دارد. گفته می شود آمریکن کلاب بیمه 21 کشتی که مشکوک به حمل نفت ایران هستند را تامین کرده است.

به عقیده تحلیلگران، تامین بیمه کشتی های حامل نفت ایران از سوی شرکتی مستقر در قلب آمریکا (چنانچه واقعیت داشته باشد) نشان دهنده ناکامی آمریکا در همراه کردن جامعه جهانی با خود علیه ایران است.

اتاق زندگانی نوشت: آمریکن کلاب اعلام کرده هرگز دانسته هیچ کشتی را در نقض تحریم ها بیمه نکرده است و تمام اتهامات علیه دو کشتی از 21 کشتی تحت پوشش خود را بررسی و سه کشتی دیگر را از پوشش خود خارج خواهد کرد.
یکی از نمایندگان جمهوری خواه آمریکا در کنگره در ماه دسامبر از وزارت خزانه داری این کشور در مورد نقش این شرکت در بیمه کشتی های مظنون به حمل نفت ایران سوال کرد.
بر اساس گزارش ادعایی بلومبرگ تمام نفتکش ها باید موقعیت خود را گزارش دهند. در مورد نفتکش سینسیر 02، موقعیت این کشتی از دهم تا چهاردهم ژوین، مسیری منتهی به یک پایانه عراقی بوده است. اما در واقعیت سینسیر هرگز نزدیک این پایانه عراقی نشده و طبق اطلاعات ماهواره ای همواره در نزدیکی یک پایانه نفتی در ایران گزارش شده است. معمولا از این روش برای دور زدن تحریم ها استفاده می شود.
مدیرعامل آمریکن کلاب می گوید مشخص کردن واقعیت سخت و زمانبر است و برخی از اتهامات هیچ مبنایی ندارند.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتفاق مهم در بازار نفت/ شرکت امریکایی محموله ایران را بیمه کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتفاق مهم در بازار نفت/ شرکت امریکایی محموله ایران را بیمه کرد!"، کلیک کنید.