آژیر قرمز در اصفهان/ فرونشست به آثار باستانی هم رسید+ عکس

به گزارش اتاق زندگانی، آژیر قرمز برای شهری که تمام هویتش را از میراث ملموس و ناملموس خود می گیرد، روشن شد.

دنیای اقتصاد نوشت: فرونشست اصفهان تا آنجا پیش رفت که حالا به میراث عظیم چند صد ساله و بلکه 2000 ساله اصفهان رسید و ترک ها با سرعت بر روی دیواره ها و سقف بناها پیش می روند. اصفهان که یکی از توریستی ترین مقاصد گردشگری کشور محسوب می شود، باید دید با قرار گرفتن در این چالش بزرگ، به مرگ توریسم و اقتصاد این بخش نزدیک می شود؟

بحران آب به واسطه برداشت های بی رویه چه در حوزه کشاورزی و صنعت و چه در حوزه گردشگری و ساخت و سازهای بی رویه، این میراث جهانی را به سکانس آخر رسانده است.

زاینده رودی که زمانی به زنده رود شهرت داشت، حالا به کمترین میزان خود رسیده و آب های زیرزمینی و سفره ها خالی از آب شده اند.

 آژیر قرمز در اصفهان/ فرونشست به آثار باستانی هم رسید+ عکس

آبیاری های غیراصولی در بخش کشاورزی و توسعه بیش از حد صنایع، بلای جان اصفهان و میراث کهنش شده است.

خشکسالی، آلودگی هوا و محیط زیست، فرونشست، مهاجرت و حتی نزاع های قومی همه ناشی از عدم مدیریت برای مصرف آب است، که زنگ خطر را برای اصفهان روشن کرده است.

4747

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " آژیر قرمز در اصفهان/ فرونشست به آثار باستانی هم رسید+ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " آژیر قرمز در اصفهان/ فرونشست به آثار باستانی هم رسید+ عکس"، کلیک کنید.