آمریکا به دنبال فروش نسخه های جدید اف-15 به عربستان است

آمریکا به دنبال فروش نسخه های جدید اف-15 به عربستان است

به گزارش اتاق زندگانی، عربستان سال هاست از جنگنده های «اف-15 ایگل» استفاده می کند و در گذشته نیز نسخه های پیشرفته ای از این جنگنده را خریداری کرده است. با این حال، بویینگ در حالی به دنبال فروش این جنگنده های اف-15 به عربستان است که رقبای اروپایی بویینگ هم سعی دارند به ریاض جنگنده بفروشند، از جمله جنگنده های «داسو رافال» و «یوروفایتر تایفون».

در همین حال بویینگ اخیرا جنگنده های «اف-15 ای.ایکس» را به لهستان پیشنهاد کرده و رژیم صهیونیستی هم خواستار دریافت نسخه سفارشی خود شده است.

به گزارش اتاق زندگانی، وزارت خارجه آمریکا همچنین با فروش این جنگنده ها به اندونزی هم موافقت کرده است.

هم زمان منابع عبری گزارش کرده اند عربستان سعودی نگران دو قابلیت اصلی در هواپیماهای اف-15 کنونی خود است و این دو نکته قابلیت حمل سلاح و کار مداوم برای مدت طولانی است که این دو مورد در نسخه جدید اف 15 ارتقا یافته است.

نیروی هوایی عربستان در حال حاضر دارای 84 جنگنده F-15 SA و همچنین 68 جنگنده F-15 s است.

آمریکا از چند ماه گذشته درصدد پیش بردن یک توافق امنیتی با عربستان سعودی است تا از طریق آن به عادی سازی روابط میان ریاض و تل آویو دست یابد.

دولت بایدن پیش از 7 اکتبر به سمت توافقی برای عربستان سعودی برای سازش با تل آویو پیش می رفت که منجر به موافقت واشنگتن با یک پیمان دفاعی با ریاض و حمایت از برنامه هسته ای غیرنظامی آن در ازای امتیاز دادن رژیم صهیونیستی به فلسطینی ها می شد.

با این حال عملیات فلسطینی طوفان الاقصی و حمله تلافی جویانه صهیونیست ها به غزه این روند را تغییر داد، اما ایالات متحده و عربستان سعودی به بحث در مورد توافق احتمالی به عنوان بخشی از برنامه های گسترده تر پس از جنگ ادامه دادند.

اما عربستان سعودی به صراحت اعلام کرده است که پس از هفتم اکتبر، رژیم صهیونیستی را ملزم به دادن امتیازات مهم تری به فلسطینی ها می کند و تاکید دارد که باید شاهد «گام های برگشت ناپذیر» به سوی تشکیل کشور فلسطین باشد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا به دنبال فروش نسخه های جدید اف-15 به عربستان است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا به دنبال فروش نسخه های جدید اف-15 به عربستان است"، کلیک کنید.