آلودگی هوا در راه شیراز و چند شهرستان فارس

آلودگی هوا در راه شیراز و چند شهرستان فارس

آفتاب نیوز :

مسعود حقیقت روز جمعه اظهار کرد: این سامانه که با افزایش غلظت آلاینده های خودرویی همراه است برای شهرستان های شیراز، زرقان، مرودشت، لامرد و مُهر پیش بینی شده است.

کاهش تردد برای کودکان و بیماران قلبی

مدیرکل هواشناسی فارس تاکید کرد: ثاثیر مخاطره انگیزی همچون افزایش غلظت آلاینده های خودرویی، افزایش شاخص آلودگی هوا در مناطق پر تردد شهری وجود داد.

حققیت اضافه کرد: کاهش تردد برای گروه های حساس به ویژه سالمندان، کودکان، مادران باردار و افراد با سابقه بیمار های قلبی و تنفسی، پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز و درساعت های صبح، کاهش تردد با خودرو های شخصی و استفاده از وسایل نقیله عمومی توصیه می شود.

پیشتر هواشناسی فارس شانزدهم اردیبهشت ماه با انتشار اطلاعیه وضعیت سطح زرد نسبت به بارش های رگباری و بهاری، گاهی وزش باد شدید همراه با رعد و برق در مناطق مرکزی، شرقی و نیمه غربی از بعد ازظهر دوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه تا چهارشنبه نوزدهم همین ماه هشدارداده بود.

وضعیت رنگ هشدار ها چگونه است؟

زمانی که سازمان هواشناسی، هشدار زرد رنگ می دهد یعنی پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و کار های روزمره اختلالاتی ایجاد کند. این هشدار برای مردم با هدف آمادگی لازم در مواجهه با پدیده های جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، همچنین برای مسیولان به منظور اندیشیدن تمهیدات لازم صادر می شود.

هشدار نارنجی شدت بیشتری از هشدار زرد دارد و در نوع نارنجی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات مخرب و خسارت های احتمالی داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا نیز هست.

هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح هشدار هواشناسی است که پیش بینی می شود پدیده جوی بتواند خسارت های وسیعی داشته باشد. با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می شود که وارد عمل شوند و اقداماتی برای کاهش خسارات بیندیشند.

به طور کلی رنگ زرد، نارنجی و قرمز هریک به ترتیب به معنی آگاهی، آمادگی و اقدام است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلودگی هوا در راه شیراز و چند شهرستان فارس" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلودگی هوا در راه شیراز و چند شهرستان فارس"، کلیک کنید.